V roce 2018 se můžete těšit na zahraniční soubory ze Slovenska, Bulharska, Srbska, Indie, Indonésie a Ukrajiny.

Tuzemské účinkující budou tvořit Senioři Šumperk, Rabussa, Magna Moravia, Kordulka Starý Poddvorov, Kelt Grass Band, Rosénka Praha, Vonica Zlín, Búřka Čejč a CM Matěje Kúrečky.

Profily účinkujících budou průběžně doplňovány.


ČESKÉ SOUBORY

Taneční folklorní soubor Senioři Šumperk
Folklorní soubor Senioři vznikl v roce 1996 z milovníků folklorního umění Severní Hané. Jeho domovem je město Šumperk. V souboru pracuje 25 členů v taneční a hudební složce.Za dobu svého trvání soubor úspěšně vystoupil na mezinárodních folklorních festivalech v Rožnově pod Radhoštěm, Strážnici, Mikulově, Šumperku, na Veletrhu seniorů v Praze na Žofíně, byl účastníkem MFF v Litvě, Itálii, Řecku, Španělsku, Slovensku, Belgii, Chorvatsku  a Slovinsku. Hraje, tančí a zpívá všude tam, kde může přinášet lidem radost a potěšení z krásy lidového umění. Více na www.seniorisumperk.cz


Rabussa, Přerov
Přerovský soubor Rabussa patří již neodmyslitelně k šumperskému folklornímu festivalu. Rabussa je hudební skupina, která vznikla v roce 2001 v Přerově. Dva roky hrála skupina v tříčlenné sestavě. Během této doby byly položeny základy repertoáru. Od roku 2005 se kapela věnuje též tvorbě komponovaných pořadů, v nichž je propojena hudba s mluveným slovem, doplněným malovanými výjevy. Kapelu Rabussa jste již mohli slyšet na množství akcí na hradech, slavnostech, jarmarcích, vernisážích ad. V průběhu roku 2003 došlo díky snaze o zpestření zvuku, pódiové prezentace a repertoáru k rozšíření kapely o další dva členy. V současné době disponuje skupina Rabussa bohatým repertoárem složeným jednak z písní lidových a písní renesančních z různých koutů Evropy.


Dětský soubor Kordulka a Gajdošská muzika, Starý Poddvorov
Soubor vznikl v roce 1996 a navazuje na starodávné národopisné tradice obce. Soubor doprovází Gajdošská muzika, která hraje převážně repertoár lidových písní z oblasti území soutoku řek Moravy a Dyje, tak zvané Pjesničky od soutoku. Toto území dříve v rámci Rakousko-Uherska tvořilo se současným Podloužím jednotnou kulturní oblast – širší Podlouží. Patřily sem obce, kde bylo zastoupeno obyvatelstvo z jižní Moravy a slovenského Záhorí. Jsou to především písně z obcí Ranšpurk, Cahnov, Moravský Svatý Ján, Lanžhot, Stará Břeclav a Poštorná. Muzika převážně čerpá ze sbírek F. Bartoše, F. Sušila, K. Plicky, A. Frolky a L. Húsky. Primášem Gajdošské muziky je Matěj Kůrečka. Vedoucím souboru je Miroslava Hajdová.